Najlepsza kosa spalinowa? Polecane modele

19.04.2024 | Kategoria: Blog

kosa spalinowa najlepsza

Piękny i zadbany ogród to ozdoba każdej posesji. By jednak uzyskać taki efekt, trzeba włożyć nieco pracy w jego planowanie, a przede wszystkim pielęgnację. Sporo uwagi wymaga trawnik, zwłaszcza w miejscach, do których trudno dotrzeć kosiarką. Okolice krawężników, rynien, przestrzeń w pobliżu krzewów czy podmurówki ogrodzenia – we wszystkich takich miejscach przydają się kosy spalinowe.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór takich modeli. By jednak cieszyć się sprawnym i solidnym urządzeniem, warto podejść do zakupów z głową i odpowiednią dawką informacji. Podpowiadamy, jaka kosa spalinowa najlepsza będzie do małego, a jaka podkaszarka tego typu nada się do nieco większego ogrodu.

Kosa spalinowa – jaka najlepsza do Twojego ogrodu? Na to musisz zwrócić uwagę

Która kosa spalinowa najlepsza? To pytanie przed zakupem zadaje sobie każdy. Pierwszą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, wbrew pozorom wcale nie jest moc kosy. Ważniejsza może się okazać waga urządzenia. Cóż bowiem z nawet najmocniejszej kosy, którą nie będziemy w stanie operować dłużej niż przez kilka minut? Najlepsza kosa spalinowa to taka, którą będziemy w stanie wygodnie usunąć trawę i chwasty.

Na komfort użytkowania wpływa także kształt urządzenia. przede wszystkim – ergonomiczny uchwyt. Najlepsza kosa spalinowa powinna dobrze leżeć w ręce. Zestaw uzupełniają wygodne szelki, które odciążą kręgosłup.

Ważnym parametrem jest także średnica końcówki kosy. Która kosa spalinowa najlepsza będzie pod tym kątem? Większa dobrze nadaje się do dużych ogrodów, bo oznacza szybsze koszenie. Trudniej nią jednak manewrować. Do najbardziej precyzyjnych cięć lepiej wybrać kosę o mniejszej średnicy.

Trudno powiedzieć, jaką moc silnika powinno mieć to urządzenie. Im większa, tym cięższy jest silnik. Najlepsza kosa spalinowa to taka, która spełnia oczekiwania użytkownika. Silnik w granicach 5-6 koni mechanicznych powinien spisywać się już bardzo dobrze.

Najlepsza kosa spalinowa – modele, na które warto postawić

Oprócz powyższych cech warto zwrócić  też uwagę choćby na to, co otrzymujemy w zestawie. Najlepsza kosa spalinowa będzie wyposażona w komplet akcesoriów i od razu gotowa do pracy. Tak jak modele, które polecamy rozważyć przed zakupem w pierwszej kolejności.

Kosa spalinowa Powermat PM-KS-600T 6KM

kosy powermat

To najlepsza kosa spalinowa do dużych ogrodów. Jej moc efektywna to 6 KM, dzięki czemu poradzi sobie nie tylko z trawą, ale również sporymi zaroślami. zapewnia to silnik dwusuwowy o pojemności 49 cc. Mimo to całość waży tylko niespełna 7,7 kilograma.

Skuteczna praca idzie w parze z wygodą. Przy projektowaniu tego modelu wykorzystano bowiem system RedVib. Zmniejsza on drgania kosy w czasie pracy. Specjalny amortyzator sprawia, że drgania nie przenoszą się na ręce. Pracę ułatwia także plastikowy protektor. Jest wykonany z wytrzymałego plastiku – chroni biodro przed otarciami w czasie pracy.

Kosa Powermat PM-KS-600T to możliwość dostosowania jej do aktualnych potrzeb. W zestawie znajduje się bowiem zarówno tarcza trójzębna do twardszych roślin, jak i klasycznej głowicy żyłkowej do trawy. Końcówki można bardzo łatwo wymieniać, co tylko przyspieszy pracę w ogrodzie.

Kosę Powermat PM-KS-600T kupisz tutaj: https://sklep.powermat.pl/kosa-spalinowa-powermat-pm-ks-600t-6km.html

Kosa spalinowa Powermat PM-KS-520HAVM 5,2KM + zestaw

kosa spalinowa powermat

Jaka kosa spalinowa najlepsza będzie do nieco bardziej precyzyjnych prac? Model PM-KS-520HAVM świetnie sprawdzi się w takich warunkach. To również model z wymiennymi końcówkami – automatyczną głowicą żyłkową oraz trójzębną tarczą tnącą.

Plusem tej kosy jest zresztą bogaty zestaw akcesoriów, w których znajduje się także maska oraz rękawice ochronne, zestaw narzędzi serwisowych oraz szelki. Dzięki nim praca jest zdecydowanie bardziej komfortowa – szelki odciążają kręgosłup. To najlepsza kosa spalinowa do długiej pracy.

Średnica tarcz tnących wynosząca 255 milimetrów zapewnia precyzyjną pracę. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie poradzi sobie z trudniejszymi wyzwaniami. Jego moc efektywna to 5,2 KM, co sprawia, że skutecznie zetnie wszystkie chwasty. Dwusuwowy silnik o 51,7 cc z pewnością nie zawiedzie.

Warto zwrócić uwagę również na to, że to model niezwykle wytrzymały. Zapewnia to m.in. termoutwardzalny plastik, wykorzystany do produkcji niektórych elementów. Ważny jest także napęd kosy. Tworzy go metalowy pręt zakończony wieloklinem, co jest znacznie bardziej wytrzymałym rozwiązaniem niż klasyczna linka.

Kosę Powermat PM-KS-520HAVM 5,2KM kupisz tutaj: https://sklep.powermat.pl/kosa-spalinowa-powermat-pm-ks-520havm-5-2km-zestaw.html

Powrót do listy artykułów

Zobacz inne wpisy

02.04.2024 Podlewanie trawnika - najważniejsze wskazówki

Podlewanie trawnika – kiedy i jak podlewać trawnik?

Estetyczny i zdrowy trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Aby osiągnąć […]

15.03.2024 Jak i czym ciąć plexi? Wskazówki

Jak i czym ciąć plexi? Skuteczne sposoby i narzędzia

Plexi to wszechstronny materiał, którego popularność wynika z licznych zalet, […]

04.03.2024 użyźnianie ziemi za pomocą glebogryzarki

Jak przygotować ziemię pod warzywa? Jaka ziemia będzie najlepsza?

Własne, ekologiczne i zdrowe warzywa to marzenie wielu ogrodników. Uprawa […]

16.02.2024 meble ogrodowe z palet - krok po kroku

Meble ogrodowe z palet – jak zrobić je samodzielnie?

Meble ogrodowe z palet to świetny pomysł na zagospodarowanie niepotrzebnych […]

02.02.2024 skuteczne wiercenie w gresie wymaga doboru odpowiedniej wiertarki oraz wierteł

Wiercenie w gresie – jak i czym prawidłowo wiercić?

Gres to jeden z najbardziej trwałych i efektownych materiałów wykończeniowych. […]

16.01.2024 jak przygotować ścianę do malowania? Nie zapomnij o podkładzie lub gruncie

Jak przygotować ścianę do malowania?

Malowanie to najszybszy i najprostszy sposób wykańczania ścian w domach […]

KONTAKT

INFOLINIA INFORMACYJNA

TEL: 32 670 39 68

Nasi konsultanci są dostępni :
Pn. – Pt. w godzinach 8:00 – 15:00


SERWIS CENTRALNY

P.H. Powermat T.M.K. Bijak Sp. Jawna
Obrońców Poczty Gdańskiej 97
42-400 Zawiercie

TEL: 32 670 39 68 | wewnętrzny 4


SPRZEDAŻ HURTOWA

tel. 32 670 39 68 | wewnętrzny 2

THE ART OF TOOLS TECHNOLOGY

W branży działamy od ponad 25 lat. Stabilna pozycja na rynku to efekt połączenia kilku czynników: doradzamy produkty najbardziej adekwatne do potrzeb, a nie najdroższe, oferujemy wysoką jakość w dobrej cenie i zapewniamy pomoc również po zakupie.

Informacje dodatkowe