Mobilne narzędzia akumulatorowe, które muszą się znaleźć w warsztacie każdego majsterkowicza

20.07.2024 | Kategoria: Blog

Mobilne narzędzia akumulatorowe - jakie warto mieć?

Dobrze wyposażony warsztat to marzenie każdego majsterkowicza. Nawet narzędzia wielofunkcyjne nie wystarczą bowiem, by poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie czekają miłośników samodzielnych napraw i konstrukcji. Spawarki, wiertarki, pilarki – katalog elektronarzędzi jest bardzo szeroki. Analizując ich osiągi czy poszczególne cechy często zwracamy uwagę także na sposób zasilania. Dla wielu majsterkowiczów ten aspekt odgrywa wręcz kluczową rolę przy wyborze nowego urządzenia. W ostatnich latach rośnie popularność mobilnych urządzeń na baterie, takich jak szlifierka czy wkrętarka akumulatorowa. Na które z nich warto zdecydować się w pierwszej kolejności? Wybraliśmy urządzenia akumulatorowe, które powinny znaleźć się w warsztacie każdego majsterkowicza.

Dlaczego warto postawić na narzędzia akumulatorowe?

Popularność elektronarzędzi akumulatorowych nie bierze się z niczego. Analizując je i porównując z urządzeniami sieciowymi dostrzeżemy sporo zalet. Dla wielu główną jest mobilność narzędzi na baterię. Dzięki akumulatorom nie będziemy w żaden sposób związani ze źródłem zasilania – przynajmniej dopóki bateria się nie wyczerpie. To sprawia, że z takich narzędzi można swobodnie korzystać w każdym miejscu: nie tylko w warsztacie, ale i na zewnątrz.

Z wymienioną wyżej cechą narzędzi akumulatorowych wiąże się również wygoda użytkowania. Nie trzeba zwracać uwagi na kabel i obawiać się splątania czy wyłączenia wtyczki z prądu. Dzięki temu, że sprzęt na baterie nie jest podłączony do źródła napięcia, praca z jego wykorzystaniem jest także bezpieczniejsza.

Wybierając elektronarzędzia akumulatorowe działamy też na korzyść środowiska i własnego zdrowia. Ten pierwszy aspekt widać w porównaniu do urządzeń spalinowych, ten drugi – to analiza poziomu hałasu, który jest zwykle mniejszy w urządzeniach na baterie. Co ważne, nie idzie to w parze ze zmniejszeniem mocy. Dziś bowiem wiele narzędzi akumulatorowych ma osiągi zbliżone do sieciowych.

Jakie narzędzia akumulatorowe warto kupić do warsztatu?

Z opisanych wyżej przyczyn niemal każde z elektronarzędzi posiada dziś swoją wersję akumulatorową. Wybraliśmy jednak kilka, które w warsztacie majsterkowicza-amatora okazują się najbardziej przydatne.

Wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarka na baterie to urządzenie, które zrewolucjonizowało pracę w warsztacie. Trudno dziś wyobrazić sobie bez niego jakiekolwiek naprawy czy remonty. Skręcanie mebli, przykręcanie półki w miękkiej ścianie, instalacja podwieszanego sufitu – poradzi sobie w wielu sytuacjach. Wkrętarka akumulatorowa pozwala bowiem dotrzeć niemal w każde miejsce, a jej charakterystyka sprawia, że może pomóc w pracach różnego rodzaju. Przy tym urządzeniu w cenie jest także szczególnie komfort użytkowania. Wkrętarka z kablem bardzo go ogranicza, sprzęt na baterie jest natomiast wygodny i wydajny. To model niemal niezastąpiony.

Wiertarka akumulatorowa

Kiedy jednak potrzeba nieco więcej mocy, głębszych lub większych otworów, gdy przychodzi do pracy z betonem czy innymi twardymi materiałami – wówczas należy sięgnąć po wiertarkę akumulatorową. Podobnie jak w przypadku wkrętarki, tak i tutaj wiertarka znacznie zwiększa mobilność majsterkowicza, umożliwiając mu pracę w różnych miejscach i pozycjach. Świetnie sprawdza się zwłaszcza przy pracach montażowych oraz nieco trudniejszych wyzwaniach.

Szlifierka kątowa na baterię

Wkrętarki i wiertarki to zdecydowanie najpopularniejsze narzędzia akumulatorowe, ale my radzimy również, by rozważyć zakup szlifierki kątowej na baterię. To właśnie to narzędzie równie często jak wkrętarka jest bowiem używane w miejscach, w których jest bardzo mało przestrzeni, do których dostęp jest utrudniony. Tak dzieje się w sytuacji, w której przecinamy coś na przykład bezpośrednio przy ścianie. Szlifierka akumulatorowa będzie bardziej mobilna, pozwoli też na bardziej precyzyjną kontrolę cięcia.

Klucz udarowy akumulatorowy

Majsterkowicze z krwi i kości swoich narzędzi używają często również przy samodzielnych pracach związanych z samochodem. Potrzebują do nich więc klucza udarowego, który pozwala łatwo odkręcać koła pojazdu i zaoszczędzić w ten sposób sporo czasu oraz sił. Atutem klucza na baterię jest nie tylko mobilność, ale także dokładna regulacja momentu odkręcania i zakręcania. Z powodu braku kabla zasilającego bądź pneumatycznego praca z kluczem udarowym akumulatorowym jest także bezpieczniejsza dla karoserii samochodu – nie grozi jej zarysowanie.

Narzędzie oscylacyjne na baterię

Ciekawym urządzeniem akumulatorowym są narzędzia oscylacyjne, zwane również wielofunkcyjnymi. Działają one dzięki ruchom końcówki w osi przód-tył, co pozwala na pracę bezpośrednio przy ścianie i dotarcie do najtrudniej dostępnych zakamarków. W związku z tym mobilność jest podwójnie ważna i wybór akumulatora w miejsce kabla wydaje się dość oczywisty.

A może gotowy zestaw narzędzi?

Dla wszystkich, którzy chcą za jednym zamachem kupić kilka sprzętów akumulatorowych, najwięksi producenci przygotowują gotowe zestawy elektronarzędzi na baterię. Atutem takiego rozwiązania bywa zwykle cena niższa od łącznej wartości urządzeń kupowanych osobno. W specjalnej walizce z narzędziami znajduje się kilka sprzętów – wszystko zależy od ceny.

Do tego dochodzi zestaw akumulatorów i ładowarka. Plusem takiego rozwiązania jest uniwersalna bateria, która będzie pasować do wszystkich urządzeń wybranego producenta. Minusem może być jednak niewystarczająca liczba akumulatorów – bywa, że jest ich mniej niż narzędzi. O ile na co dzień to nie kłopot, o tyle w przypadku skomasowanych prac trzeba będzie przerywać je na ładowanie akumulatorów.

Zastanawiasz się, czego jeszcze nie powinno zabraknąć w warsztacie majsterkowicza? Sprawdź nasz artykuł https://powermat.pl/domowy-warsztat-czego-nie-moze-w-nim-zabraknac!

Powrót do listy artykułów

Zobacz inne wpisy

02.07.2024 Jaki klucz do kół? Poradnik

Jaki klucz do kół? 4 polecane narzędzia

Odpowiedni klucz do kół to niezbędny element wyposażenia każdego kierowcy. […]

17.06.2024 Czym ciąć listy przypodłogowe? Poradnik

Czym ciąć listwy przypodłogowe? 7 najlepszych narzędzi

Podłoga położona? Zostały Ci już ostatnie prace wykończeniowe? Z tego […]

03.06.2024 Kosiarka do małego ogrodu - jaką wybrać? Wskazówki

Kosiarka do małego ogrodu – jaką wybrać?

Mały ogród, mały problem? Niekoniecznie. Nawet niewielkie tereny zielone wokół […]

16.05.2024 Czym ciąć lamele? Poradnik

Czym ciąć lamele? Poradnik

Lamele dekoracyjne stanowią coraz popularniejszy element wykończenia wnętrz, nadając pomieszczeniom […]

07.05.2024 Jaka kosiarka spalinowa? Praktyczne wskazówki

Jaka kosiarka spalinowa? Wskazówki

Kosiarki spalinowe wyróżniają się swoją wszechstronnością oraz wydajnością. Są bardzo […]

19.04.2024 Czym wyrównać ziemię pod trawnik? Poradnik

Czym wyrównać ziemię pod trawnik? Najlepsze narzędzia i sposoby

Wyrównanie ziemi pod trawnik to kluczowy krok w procesie tworzenia […]

KONTAKT

INFOLINIA INFORMACYJNA

TEL: 32 670 39 68

Nasi konsultanci są dostępni :
Pn. – Pt. w godzinach 8:00 – 15:00


SERWIS CENTRALNY

P.H. Powermat T.M.K. Bijak Sp. Jawna
Obrońców Poczty Gdańskiej 97
42-400 Zawiercie

TEL: 32 670 39 68 | wewnętrzny 4


SPRZEDAŻ HURTOWA

tel. 32 670 39 68 | wewnętrzny 2

THE ART OF TOOLS TECHNOLOGY

W branży działamy od ponad 25 lat. Stabilna pozycja na rynku to efekt połączenia kilku czynników: doradzamy produkty najbardziej adekwatne do potrzeb, a nie najdroższe, oferujemy wysoką jakość w dobrej cenie i zapewniamy pomoc również po zakupie.

Informacje dodatkowe