Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł?

15.06.2024 | Kategoria: Blog

już spawarka inwertorowa do 500 zł pozwoli na skuteczną pracę

Spawarki inwertorowe to urządzenia, które powoli wypierają z rynku spawarki transformatorowe starszego typu. Urządzenia inwertorowe są od nich zdecydowanie lżejsze i mniejsze, a co za tym idzie – bardziej poręczne. Poza tym można ich używać właściwie w każdym miejscu, wystarczy do tego standardowe gniazdko. Do tego nie są tak wrażliwe na spadki napięcia.

Taki szereg zalet często kojarzy się jednak z wysoką ceną. Na szczęście jednak w ofertach sklepów z narzędziami, zwłaszcza tych działających w internecie, można znaleźć spawarki w atrakcyjnych cenach. W Powermat może być to nawet spawarka inwertorowa do 500 zł. Jak jednak podjąć dobrą decyzję? Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł? Na to trzeba zwrócić uwagę

Spawarki inwertorowe są coraz popularniejsze, stąd na rynku znajdziemy sporo modeli tych urządzeń. W zalewie propozycji trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych cech, które mają duży wpływ na korzystanie z urządzenia.

Jedną z ważniejszych jest zakres prądu spawania. Tańsza spawarka może się bowiem okazać urządzeniem mocno ograniczonym. Dlatego warto wybierać spawarki o amperażu co najmniej 250 A. Dzięki temu będziemy w stanie wykonywać połączenia większości metalowych elementów.

Równie ważny jest cykl pracy spawarki. Właściwie każde urządzenie tego typu potrzebuje bowiem kilku chwil na wystygnięcie. Cykl pracy, wyrażany w procentach, pokazuje, ile czasu w ciągu 10 minut urządzenie może pracować. Przykładowo spawarka o cyklu pracy 40 procent po czterech minutach użytkowania będzie stygnąć przez sześć kolejnych. Warto pamiętać, że w przypadku wielu spawarek cykl pracy różni się w zależności od używanego prądu spawania – przy niższym mogą dłużej działać bez przerw.

Spawarka inwertorowa do 500 zł – polecane modele

Jaka spawarka będzie więc dobrze nadawać się do pracy i nie zawiedzie w kluczowym momencie? Z pewnością dobrze sprawdzą się trzy modele spawarek Powermat.

Spawarka inwertorowa PM-MMAT-300L

Solidna spawarka inwertorowa to z pewnością model PM-MMAT-300L. To niezwykle poręczne urządzenie, które waży jedynie dwa i pół kilograma. Mimo kompaktowych rozmiarów jest wydajnym urządzeniem. Zakres prądu spawania sięga aż 300 A, poradzi więc sobie z metalami o różnej grubości.

Do tego wyróżnia się znamionowym cyklem pracy 60 procent, co pozwala na szybką i sprawną pracę. Można nią spawać metodą MMA, ale także wykonywać pracy w trybie TIG-LIFT.

jaka spawarka inwertorowa do 500 zł? Sprawdź model PM-MMAT-300L
Spawarka inwertorowa PM-MMAT-300L jest dostępna na https://sklep.powermat.pl/spawarka-inwertorowa-pm-mmat-300l.html

Spawarka inwertorowa IGBT PM-MMA-280SM

W podobnej cenie dostępna jest spawarka Powermat IGBT PM-MMA-280SM. Jest minimalnie cięższa od wcześniej opisywanego modelu – waży 2,8 kg – ale równie poręczna i sprawna. Prąd spawania można w niej regulować w zależności od potrzeb, w zakresie 20-280 A.

To oznacza, że również to urządzenie poradzi sobie bez problemów niemal z każdym spawalniczym zadaniem. Znamionowy cykl pracy to ponownie 60 procent. Warto jednak zwrócić uwagę również na szeroki zakres elektrod, z którymi współpracuje ta spawarka MMA: 1,6 – 4 mm. To efektywna spawarka do domowego użytku.

spawarka inwertorowa do 500 zł marki powermat
Spawarka inwertorowa IGBT PM-MMA-280SM jest dostępna na https://sklep.powermat.pl/spawarka-inwertorowa-280a-igbt-pm-mma-280sm.html

Spawarka inwertorowa IGBT PM-IMGT-330S LCD

Trzecia polecana spawarka inwertorowa to model IGBT PM-IMGT-330S LCD. W porównaniu do wcześniej omawianych modeli jest nieco cięższa – waży niemal 3,7 kilograma – ale za to można nią spawać nawet z prądem 330 A. Przy tym spawarka zachowuje jednak cykl spawania o wysokości 60 procent.

Większa waga wiąże się ze specjalnym rozwiązaniem Turbo FAN, czyli dużym i wydajnym wentylatorem. Można nią spawać w trybie MMA oraz TIG-LIFT. Tej pierwszej metodzie spawania dedykowana jest funkcja VRD, która wyłącza napięcie natychmiast po zakończeniu spawania.

spawarka inwertorowa do 500 zł - model 2w1
Spawarka inwertorowa IGBT PM-IMGT-330S LCD jest dostępna na https://sklep.powermat.pl/spawarka-inwertorowa-330a-igbt-pm-imgt-330s.html

Powrót do listy artykułów

Zobacz inne wpisy

03.06.2024 Kosiarka do małego ogrodu - jaką wybrać? Wskazówki

Kosiarka do małego ogrodu – jaką wybrać?

Mały ogród, mały problem? Niekoniecznie. Nawet niewielkie tereny zielone wokół […]

16.05.2024 Czym ciąć lamele? Poradnik

Czym ciąć lamele? Poradnik

Lamele dekoracyjne stanowią coraz popularniejszy element wykończenia wnętrz, nadając pomieszczeniom […]

07.05.2024 Jaka kosiarka spalinowa? Praktyczne wskazówki

Jaka kosiarka spalinowa? Wskazówki

Kosiarki spalinowe wyróżniają się swoją wszechstronnością oraz wydajnością. Są bardzo […]

19.04.2024 Czym wyrównać ziemię pod trawnik? Poradnik

Czym wyrównać ziemię pod trawnik? Najlepsze narzędzia i sposoby

Wyrównanie ziemi pod trawnik to kluczowy krok w procesie tworzenia […]

02.04.2024 Podlewanie trawnika - najważniejsze wskazówki

Podlewanie trawnika – kiedy i jak podlewać trawnik?

Estetyczny i zdrowy trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Aby osiągnąć […]

15.03.2024 Jak i czym ciąć plexi? Wskazówki

Jak i czym ciąć plexi? Skuteczne sposoby i narzędzia

Plexi to wszechstronny materiał, którego popularność wynika z licznych zalet, […]

KONTAKT

INFOLINIA INFORMACYJNA

TEL: 32 670 39 68

Nasi konsultanci są dostępni :
Pn. – Pt. w godzinach 8:00 – 15:00


SERWIS CENTRALNY

P.H. Powermat T.M.K. Bijak Sp. Jawna
Obrońców Poczty Gdańskiej 97
42-400 Zawiercie

TEL: 32 670 39 68 | wewnętrzny 4


SPRZEDAŻ HURTOWA

tel. 32 670 39 68 | wewnętrzny 2

THE ART OF TOOLS TECHNOLOGY

W branży działamy od ponad 25 lat. Stabilna pozycja na rynku to efekt połączenia kilku czynników: doradzamy produkty najbardziej adekwatne do potrzeb, a nie najdroższe, oferujemy wysoką jakość w dobrej cenie i zapewniamy pomoc również po zakupie.

Informacje dodatkowe