Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł?

23.03.2023 | Kategoria: Blog

już spawarka inwertorowa do 500 zł pozwoli na skuteczną pracę

Spawarki inwertorowe to urządzenia, które powoli wypierają z rynku spawarki transformatorowe starszego typu. Urządzenia inwertorowe są od nich zdecydowanie lżejsze i mniejsze, a co za tym idzie – bardziej poręczne. Poza tym można ich używać właściwie w każdym miejscu, wystarczy do tego standardowe gniazdko. Do tego nie są tak wrażliwe na spadki napięcia.

Taki szereg zalet często kojarzy się jednak z wysoką ceną. Na szczęście jednak w ofertach sklepów z narzędziami, zwłaszcza tych działających w internecie, można znaleźć spawarki w atrakcyjnych cenach. W Powermat może być to nawet spawarka inwertorowa do 500 zł. Jak jednak podjąć dobrą decyzję? Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł? Na to trzeba zwrócić uwagę

Spawarki inwertorowe są coraz popularniejsze, stąd na rynku znajdziemy sporo modeli tych urządzeń. W zalewie propozycji trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych cech, które mają duży wpływ na korzystanie z urządzenia.

Jedną z ważniejszych jest zakres prądu spawania. Tańsza spawarka może się bowiem okazać urządzeniem mocno ograniczonym. Dlatego warto wybierać spawarki o amperażu co najmniej 250 A. Dzięki temu będziemy w stanie wykonywać połączenia większości metalowych elementów.

Równie ważny jest cykl pracy spawarki. Właściwie każde urządzenie tego typu potrzebuje bowiem kilku chwil na wystygnięcie. Cykl pracy, wyrażany w procentach, pokazuje, ile czasu w ciągu 10 minut urządzenie może pracować. Przykładowo spawarka o cyklu pracy 40 procent po czterech minutach użytkowania będzie stygnąć przez sześć kolejnych. Warto pamiętać, że w przypadku wielu spawarek cykl pracy różni się w zależności od używanego prądu spawania – przy niższym mogą dłużej działać bez przerw.

Spawarka inwertorowa do 500 zł – polecane modele

Jaka spawarka będzie więc dobrze nadawać się do pracy i nie zawiedzie w kluczowym momencie? Z pewnością dobrze sprawdzą się trzy modele spawarek Powermat.

Spawarka inwertorowa PM-MMAT-300L

Solidna spawarka inwertorowa to z pewnością model PM-MMAT-300L. To niezwykle poręczne urządzenie, które waży jedynie dwa i pół kilograma. Mimo kompaktowych rozmiarów jest wydajnym urządzeniem. Zakres prądu spawania sięga aż 300 A, poradzi więc sobie z metalami o różnej grubości.

Do tego wyróżnia się znamionowym cyklem pracy 60 procent, co pozwala na szybką i sprawną pracę. Można nią spawać metodą MMA, ale także wykonywać pracy w trybie TIG-LIFT.

jaka spawarka inwertorowa do 500 zł? Sprawdź model PM-MMAT-300L
Spawarka inwertorowa PM-MMAT-300L jest dostępna na https://sklep.powermat.pl/spawarka-inwertorowa-pm-mmat-300l.html

Spawarka inwertorowa IGBT PM-MMA-280SM

W podobnej cenie dostępna jest spawarka Powermat IGBT PM-MMA-280SM. Jest minimalnie cięższa od wcześniej opisywanego modelu – waży 2,8 kg – ale równie poręczna i sprawna. Prąd spawania można w niej regulować w zależności od potrzeb, w zakresie 20-280 A.

To oznacza, że również to urządzenie poradzi sobie bez problemów niemal z każdym spawalniczym zadaniem. Znamionowy cykl pracy to ponownie 60 procent. Warto jednak zwrócić uwagę również na szeroki zakres elektrod, z którymi współpracuje ta spawarka MMA: 1,6 – 4 mm. To efektywna spawarka do domowego użytku.

spawarka inwertorowa do 500 zł marki powermat
Spawarka inwertorowa IGBT PM-MMA-280SM jest dostępna na https://sklep.powermat.pl/spawarka-inwertorowa-280a-igbt-pm-mma-280sm.html

Spawarka inwertorowa IGBT PM-IMGT-330S LCD

Trzecia polecana spawarka inwertorowa to model IGBT PM-IMGT-330S LCD. W porównaniu do wcześniej omawianych modeli jest nieco cięższa – waży niemal 3,7 kilograma – ale za to można nią spawać nawet z prądem 330 A. Przy tym spawarka zachowuje jednak cykl spawania o wysokości 60 procent.

Większa waga wiąże się ze specjalnym rozwiązaniem Turbo FAN, czyli dużym i wydajnym wentylatorem. Można nią spawać w trybie MMA oraz TIG-LIFT. Tej pierwszej metodzie spawania dedykowana jest funkcja VRD, która wyłącza napięcie natychmiast po zakończeniu spawania.

spawarka inwertorowa do 500 zł - model 2w1
Spawarka inwertorowa IGBT PM-IMGT-330S LCD jest dostępna na https://sklep.powermat.pl/spawarka-inwertorowa-330a-igbt-pm-imgt-330s.html

Powrót do listy artykułów

Zobacz inne wpisy

02.03.2023 biały płot to świetne ogrodzenie do ogrodu

Ogrodzenie do ogrodu – najlepsze pomysły

Nawet najpiękniejszy czy najbardziej dziki ogród musi mieć swoje granice. […]

15.02.2023 zakładanie trawnika z rolki, ale i z siewu, wymaga uwagi

Zakładanie trawnika krok po kroku

Zielony i zadbany trawnik to prawdziwa wizytówka domu, ogrodu i […]

06.02.2023 jaką wkrętarkę kupić do domu

Jaką wkrętarkę kupić do domu?

Warsztat majsterkowicza bez wkrętarki? Trudno to sobie nawet wyobrazić. Skręcanie […]

19.01.2023 drut do spawania może być wykonany z różnych materiałów

Drut do spawania – jaki wybrać? Najważniejsze rodzaje

Wśród majsterkowiczów popularność zyskują coraz bardziej skomplikowane prace i naprawy […]

05.01.2023 czym najlepiej ciąć styropian? Może sprawdzić się nawet zwykły nóż

Czym najlepiej ciąć styropian? Praktyczne porady

Styropian jest materiałem o świetnych właściwościach termoizolacyjnych. Znajduje więc szerokie […]

KONTAKT

INFOLINIA INFORMACYJNA

TEL: 32 670 39 68

Nasi konsultanci są dostępni :
Pn. – Pt. w godzinach 8:00 – 15:00


SERWIS CENTRALNY

P.H. Powermat T.M.K. Bijak Sp. Jawna
Obrońców Poczty Gdańskiej 97
42-400 Zawiercie

TEL: 32 670 39 68 | wewnętrzny 4


SPRZEDAŻ HURTOWA

tel. 32 670 39 68 | wewnętrzny 2

THE ART OF TOOLS TECHNOLOGY

W branży działamy od ponad 25 lat. Stabilna pozycja na rynku to efekt połączenia kilku czynników: doradzamy produkty najbardziej adekwatne do potrzeb, a nie najdroższe, oferujemy wysoką jakość w dobrej cenie i zapewniamy pomoc również po zakupie.

Informacje dodatkowe